O mnie

Cześć! Miło mi, że do mnie zaglądasz. Mam na imię Klaudia i na tej stronie dzielę się z innymi moim doświadczeniem, przemyśleniami oraz pomysłami na smaczne i zdrowe posiłki.

Jestem studentką dietetyki i z zawodu naturopatą. Specjalizuje się w elektroakupunkturze metodą VegaTest. Oprócz tego, fascynuje mnie biologia totalna i psychosomatyczne podłoża chorób. Zainteresowania, o których teraz czytasz mają swój początek w okresie mojego dorastania. Własne problemy zdrowotne skłoniły mnie to tego, aby mocniej zagłębić się w tematy związane ze zdrowiem. Zdrowiem nie tylko fizycznym, ale także psychicznym.

Skąd pomysł na bloga?

Myślę, że wśród nas jest wiele osób zainteresowanych połączeniami medycyny wschodu z zachodem, metod konwencjonalnych z niekonwencjonalnymi. Osób, które patrząc na człowieka widzą coś więcej niż organizm składający się z komórek, tkanek, narządów.. widzą jego całość. Są świadomi jak ważna jest rola psychiki w naszym życiu. Osób, które nieustannie dążą do rozwoju duchowego i wyznają głębszą filozofię życia.

Oprócz tego… osób, które nie chcą być niewolnikami diety i szukają ciekawych pomysłów, inspiracji na to, aby urozmaicić sobie codzienny jadłospis.

Pomyślałam, że super pomysłem będzie wspólna wymiana informacji, doświadczeń. W tym obszarze nauki człowiek nieustannie się uczy. Mam odczucie, że tak szerokiej wiedzy nie jesteśmy w stanie przyswoić z książek, czasopism. Istnieje wiele teorii i nurtów. Niektóre z nich wykluczają się nawzajem. Bardzo chętnie podzielę się z Wami swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Tym, co mi pomogło i dzięki czemu moje ciało zaczęło funkcjonować w prawidłowy sposób. Czasem bywa tak, że jedno zdanie, jedno słowo, mała informacja zmienia nasz punkt widzenia, staje się przełomowa i otwiera drzwi do czegoś nowego. Sprawia, że zaczynamy widzieć światełko w tunelu..

Z doświadczenia wiem, że ludzie niechętnie dzielą się swoją wiedzą, skutecznymi metodami. Dla wielu z nas pozostaje to wielką tajemnicą. Dlaczego? Przecież tu chodzi o nasze zdrowie i szczęśliwe życie! Wymiana doświadczeń, swoich spostrzeżeń jest czymś najcenniejszym. Dzielmy się tym i pomagajmy sobie nawzajem!

Mam nadzieję, że strona Was zainteresuje i razem stworzymy coś bardzo wartościowego.